PAIGALDUSVIDEO (inglise keeles)


PAIGALDUSJUHENDID


>> laadige alla paigaldusjuhend (eng, pdf) - Slate Lite

>> laadige alla paigaldusjuhend (eng, pdf) - Eco Stone
>> laadige alla paigaldusjuhend (eng, pdf) - Translucent Stone

>> laadige alla paigaldusjuhend fasaadide jaoks (eng, pdf) - Slate Lite

PAIGALDUSETAPID

1. Ettevalmistamine 

Kõik Slate-Lite’i lehed tuleb laotada pinnale, et kontrollida materjali laadi ja et materjali saaks sortida nii, et tekiks ühtlase jaotusega seina- või põrandakate.2.  Kaitsmine 

Looduskivi pinna kaitsmiseks tuleb immutusaine kanda käsnrulli abil pinnale väga õhukese kihina. Laske materjalil kuivada 30 minutit ja pühkige seejärel jääkniiskus ära tagamaks, et materjali pinnale ei jää plekke. Seda võib teha enne või pärast materjali pinnalekandmist.
 
Materjal: Slate-Lite Special Impregnator/ Pearl Protection ja käsnrull

3. Liimimine 

Slate-Lite’iga töötamise ajal on soovitatav kanda kummikindaid. Pinnaga täieliku nakkumise tagamiseks tuleb liim kanda B3 hambulise kaabitsaga (ärge kasutage siledat kaabitsat) materjali tagaküljele või seinale, millele materjal liimitakse. Seejärel asetage leht vajalikku kohta ja suruge see kergelt vajutades ühtlaselt liimitud pinnale. Parima võimaliku tulemuse saamiseks toimige järgmiselt: alustage maapinna tasandilt ja liikuge alaservalt ülespoole või põrandakatte puhul ühelt poolt teisele poole.
 
Kui liimi tuleb liitekohtade vahelt välja, võite nende koheseks puhastamiseks kasutada Slate-Lite Special Cleanerit. 48 tunni pärast võite materjalile rakendada täielikku survet.
 
Materjal: Soudaseal HT must, Soudal 240 FC hall/ must, Soudal Fix All Floor & Wall valge, A hall, epoksüliim või muud polümeeralusel liimid.
 
Vajaduse korral võime aidata ka muude võimalike liimide valimisel.
 
4. Lõikamine / puurimine

Materjali saab lõigata ja puurida standardsete puutöötlemisvahenditega. Materjali suure koguse lõikamisel on soovitatav kasutada teemantteraga tööriistu.

Materjal: puur, lauasaag, ketassaag, tikksaag
 
 5.  Vuukimine 

Vuukimise tegemisel tuleb lehtede vahele jätta ruumi vastavalt vajadusele. Servad tuleb teipida kinni maalriteibiga. Vuukimiseks võib kasutada looduskivi silikooni või spetsiaalset elastset mörti. Pärast vuukimist tõmmake teip kohe ära enne, kui mört on kuiv. Peale seda laske mördil või silikoonil kõveneda.
 
Materjal: looduskivi silikoon, mört Slate-Lite Premium, maalriteip.
 
 6.  Nurgad 

Nurkade tegemisel tuleb lehed esimese operatsioonina lõigata õigesse vormi. Seejärel tuleb mõlemad tükid asetada serv serva vastu ja kinnitada pakketeibiga üle kogu liitekoha, et tagada serva painutamisel ühtlane tõmbepinge. Kandke liim liitekohale materjali tagaküljel ja üle kogu lehe. Pärast materjali vajalikku kohta pealekandmist andke liimile aega kõveneda. Kui liim on kõvenenud, tõmmake teip maha ja lihvige peene liivapaberiga kergelt üle serva. Olenevalt nõuetest võib nurga valmistada ka serv-servale meetodil ja seejärel lihvida õigesse suurusesse.
 
Materjal: pakketeip, liivapaber
 
KIIRE JA LIHTNE PAIGALDUSMEETOD

Kandke liim lehe tagaküljele siksakjoontena. Selleks on vaja umbes 5 mm paksusi jooni teineteisest kuni 60 mm kaugusel. Lehe saab seejärel kinnitada soovitud pinnale. Kuna liimi ei kanta kogu pinnale, jäävad lehe taha õõnsad piirkonnad. (Ärge kasutage seda paigaldusmeetodit põrandakatete puhul).